Széchenyi 2020 projektek
Széchenyi 2020 projektjeink
További projektjeink
Élménypedagógia egyetemi együttműködéssel a Székesfehérvári SZC tagintézményeiben.
Székesfehérvári SZC Váci Mihály Ipari Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma kollégiumi épületrészének és Székesfehérvári SZC Árpád Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma kollégiumi épületének energetikai fejlesztése.
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Kohéziós Alapból és hazai központi költségvetési
előirányzatból, 174,22 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el.
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum 150 millió Forint támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében meghirdetett, GINOP-6.1.3-17 „Idegen nyelvi készségek fejlesztése” című pályázati kiíráson. A mintegy 150 millió Forint költségvetésű projekt keretében a Székesfehérvári Szakképzési Centrum tagintézményeiben tanulók idegen nyelvi készségek fejlesztése valósul meg.
Magyarország Kormánya az Európai Unióval együttműködve, az Ifjúsági Garancia Rendszerbe ágyazva átfogó programot hirdet a hazai, 25 év alatti, szakképzett fiatalok foglalkoztatásának, a pályakezdők munkához jutásának és munkatapasztalat-szerzésének támogatására.
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum 467,35 millió Forint támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében meghirdetett, GINOP-6.2.3-17 „A szakképzési intézményrendszer átfogó fejlesztése” című pályázati kiíráson. A több, mint 467 millió Forint költségvetésű projekt keretében a Székesfehérvári Szakképzési Centrum tagintézményeinek átfogó fejlesztése valósul meg.
A GINOP-6.1.10-VEKOP-19-2020-00002 számú projekt feladata a szakképzés átalakításának segítése és az IPAR 4.0 technológia használatára felkészítő tudásközpont és innovatív képzési rendszer kialakítása. A támogatási kérelem célja az akkreditált vizsgaközpontok módszertani megalapozása, az akkreditációs rendszer kidolgozása és az első vizsgaközpontok létrehozása pilot jelleggel.
Csatolt fájlok
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum 278,17 millió Forint támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében meghirdetett, GINOP-6.2.7-20 „Ágazati képzőközpontok infrastrukturális és szakmai felkészítése az új szakképzési struktúrára” című pályázati kiíráson. A több, mint 278 millió Forint költségvetésű projekt keretében a Székesfehérvári Szakképzési Centrumban informatika és távközlés ágazati képzőközpont kialakítása valósul meg.
Csatolt fájlok
KEHOP-5.2.2-16-2016-00065
SZÉKESFEHÉRVÁRI SZAKKÉPZÉSI CENTRUM ÉPÜLETEINEK ENERGETIKAI KORSZERŰSÍTÉSE
Kedvezményezett:
Építési és Közlekedési Minisztérium (jogelőd: BMSK Sport Közhasznú Nonprofit Kft.) Székesfehérvári Szakképzési Centrum
Közreműködő szervezet:
Miniszterelnökség, Közlekedési, Környezeti és Energiahatékonysági Fejlesztési Programok Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság
Fejlesztéssel érintett intézmény
Székesfehérvári SZC Árpád Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium – 8000 Székesfehérvár, Seregélyesi út 88-90.
Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikum – 8000 Székesfehérvár, Gyümölcs utca 15.
A projekt kezdő időpontja: 2018.01.19.
A projekt befejezésének időpontja: 2023.07.14.
A támogatás összege: 410 275 909 Forint
A támogatás intenzitása: 100 %
A projekt megvalósulásával elérni kívánt CO2 kibocsátás csökkenésének mértéke: 342,00 tonna/év
A Székesfehérvári SZC Árpád Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium épülete 1986-ban épült, a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikuma pedig 1973-ban épült, életkorukból fakadóan elavultak, így komoly mértékben felújításra szorulnak. Az épületek energetikai korszerűsítése – tetőszigetelés, homlokzati hőszigetelés, nyílászárózáró csere, fűtés korszerűsítés – sürgős feladat. Tekintettel arra, hogy az épületek csaknem egész évben használatban vannak, elengedhetetlen, hogy a megfelelő működtetés érdekében ezen építmények korszerűek és energiatakarékosak legyenek.
Összességében elmondható, hogy az épületek energetikai állapota korszerűtlen, nem felel meg a jelenleg érvényben lévő 7/2006. (V. 24.) TNM rendeletnek és az egyéb előírásoknak, korszerűsítésük régóta váratnak magukra.
A projekt hosszú távú célja a fosszilis energiaforrások használatának csökkentése, a megújuló energiaforrások felhasználási mértékének növelése, a környezeti terhelés csökkentése, a környezeti szempontok érvényesítése, valamint a környezeti tudat formálása. A környezeti tudat formálása kiemelt szerepet kap, hisz a fejlesztés révén az intézmények dolgozói, az oda diákok és rajtuk keresztül a szülők megismerkedhetnek a megújuló energiaforrásokkal, azon belül is a napenergiával, ennek előnyeivel. Ezáltal természetessé válik számukra a megújuló energiaforrások használata.
A beruházás során megvalósuló energetikai korszerűsítéssel biztosítható a 7/2006. (V. 24.) TNM rendeletnek és az egyéb vonatkozó előírásoknak való megfelelés, így a jövőben jelentős energiamegtakarítás érhető majd el. Ezáltal az üzemeltetési költségek csökkenése várható.
A fejlesztés eredményeként a Székesfehérvári SZC Árpád Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium és a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikuma biztonságosabb, egészségesebb, korszerűbb, környezetbarát intézményekként működhetnek tovább. Ezzel a projekt nem csak az európai uniós követelményeknek való megfelelést valósítja meg, hanem egyúttal hozzájárul fontos hazai stratégiai célok, jogszabályi követelmények megvalósításához is, továbbá hozzájárul az intézmények jelenlegi és jövőbeli partnereinek, ill. a lakosság elégedettségének eléréséhez is.
A projekt – a 435/2015. (XII. 28.) Korm. rendeletnek megfelelően – az Építési és Közlekedési Minisztérium (jogelőd: BMSK Sport Közhasznú Nonprofit Kft.) által vezetett konzorciumi formában valósul meg – a fejlesztéssel érintett intézmények fenntartójával szoros együttműködésben.
A KEHOP-5.2.2-16-2016-00065 azonosító számú projekt az Európai Unió Kohéziós Alap és a Magyar Állam társfinanszírozásával, az Miniszterelnökség, Közlekedési, Környezeti és Energiahatékonysági Fejlesztési Programok Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság támogatásával valósul meg.